Thursday, 30 April 2015

This Is My Working Out To My Days Question

An Up & Go machine was installed in the Year 7&8 common room. The machine can hold 450 Up and Go’s.
If each of them cost $2.50, how much money would the machine make if they were all sold out?

No comments:

Post a Comment